yesil-goz-makyaji-nasil-yapilir

Gözlerinizin yeşilini ön plana çıkarmak için doğru renk ve teknikleri kullanmak yeterlidir. Neyi nasıl kullanacağınızı bilirseniz çok daha anlamlı ve güzel bakışlara sahip olabilirsiniz. Şimdi hep birlikte yeşil göz makyajı nasıl yapılır bakalım.
Eğer göz renginiz yeşil veya ela ise size en çok mor ve lila tonları yakışacaktır. Ancak alt tonu mavi olan mor renkler değil daha çok bordoya yakın mor tonlarını tercih etmelisiniz. Maviye yakın tonlar göz renginizin belli olmamasına neden olacaktır. Bordo ve mor renklerinden başka bir renk ise gözlerinizi ön plana çıkaracak yeşil rengidir. Koyu yeşilden açık yeşile doğru dumanlı bir göz makyajı gözlerinizin rengini daha güzel ortaya çıkaracağı gibi gözlerinizi daha iri gösterecektir. Gözlerinize aydınlık bir efekt vermek istiyorsanız bu sezonun moda renkleri arasında olan rose gold ve bakır tonlarını kullanmalısınız. Bu renkleri uygularken ince bir eyeliner yardımıyla gözlerinizin rengini daha ön plana çıkarabilirsiniz. Bu tonlar çok daha canlı bakmanızı sağlayacaktır. Yeşil gözlere sahipseniz siyah kalem ve siyah eyelinerdan uzak durmalısınız. Bu renkler gözünüzü küçük gösterdiği gibi rengini soluk gösterecektir. Kahverengi tonları bakışlarınızı yumuşatacak doğal bir görünüm sağlayacaktır.
Yeşil gözlere en yakışmayan renk ise gridir. Gümüş pırıltılar kullanmak yeşil gözlerinize yapacağınız en büyük kötülüktür. Gümüş tonları bakışlarınızı donuklaştıracağı gibi doğallıktan da uzaklaştıracaktır. Eğer iri gözleriniz varsa koyu farları göz kapaklarınızın ucuna doğru açık tonları da göz kapaklarınızın dibine doğru uygulamalısınız. Göz kapaklarınız küçük ve düşükse bunun tam tersini yapabilirsiniz. Ayrıca gözünüzün altına uygulayacağınız altın, kahverengi ya da gri tonlarında bir kalem göz renginizin belirginleşmesini sağlayacaktır.