turkan-soray-makyaji-nasil-yapilir

Sinema hayatının en büyük yıldızı, güzelliği dillere destan bir bayan Türkan Şoray, kendine has, harika bir yüz yapısı olan birine yapılan ufacık bir makyaj hareketi ile olduğundan daha da harika bir görüntüye sahip olan bir isimdir Türkan Şoray. Yıllar boyunca eskimeyen, akıllarda kalıcı makyajı ile beynimize kazınan Türkan Şoray makyajı nasıl yapılır ? İşte bunun hakkında ipuçları almaya hazır mısınız.

Yay şeklinde var olan kaşları, hafif dolgun dudakları, uzun kirpikleri, kömür karası gözleri vardır Türkan hanımın. Bu yüz özelliklerine sahip değilseniz üzülmeyin. Her işin bir kolay yolu vardır bunu unutmayın. Şimdi biraz bu kolay yollar hakkında bilgi almanın tam zamanı. Yüzümüze olmazsa olmazımız nemlendirici ile ilk adımı atalım. Fondöten yardımı ile cildinize pürüzsüz bir görüntü sağlama adını da attıktan sonra; kaş kalemi ile kaşlarınıza şekil verebilir, olduğundan daha farklı bir kaş yapısına sahip olabilirsiniz.

Evet, ne demiştik, gözler çok önemli. Göz rengi ille de siyah olmak zorunda değil. Önemli olan göz makyajınızı benzer yapmanız. İnce başlayan bir çizgiyi sonlara doğru kalınlaştırırsanız ve fazla belirgin rimel kullanırsanız bence harika bir göz makyajına sahip olabilirsiniz.

Dudaklarınız ince ise sakın üzülmeyin, dudak kalemi yardımı ile daha dolgun bir dudak görüntüsü ortaya çıkarabilirsiniz. Bu işlemi yaparken dikkat etmeniz gereken adım, kullanacağınız ruj renginden bir ton koyu dudak kalemi seçmeniz. Dudaklarınızın kenarlarından hafifçe boyayarak dudak hatlarınızı büyüttükten sonra seçmiş olduğunuz ruju sürünce dudaklarınızın daha dolgun olduğunu fark edeceksiniz. Son adıma hazır mısınız? Türkan Şoray beni olmaz ise bence bu makyaj eksik kalır. Dudağınızın kenarına siyah bir kalem ile çizeceğiniz minik bir ben ile son noktayı da koymuş bulunuyorsunuz.