ten-rengine-gore-ruj-secimi

Kusursuz bir görünüm ve soluk görünmemek için ruj tercihinizi ten renginize göre yapmanız çok önemlidir. Bu yüzden kullanacağınız rujun rengine çok dikkat etmelisiniz. Hanımlar ten rengine göre ruj seçimi yapmayı tercih ederlerse çok daha güzel olacaklardır.

Kumral Saç ve Buğday Ten : Hafif yanık teniniz ve açık yada koyu kumral saçlarınız varsa seçeneğiniz çok demektir. Bu yüzden belli bir renkte karar kılmanıza gerek yok. Ama, dişleriniz inci beyazı değilse kahve tonlarından uzak durun çünkü bu renk tonları dişlerinizi daha sarı görünmesine yol açar. İçinde mor alt tonu bulunan pembe renkler kumrallara zarif bir hava katar. Nude tonlar dediğimiz çıplak dudak renkleri ile güzel bir doğal görünüm elde edersiniz. Sıcak toprak tonları ve içinde altın yansımaları olan rujlar da buğday teninize çok yakışacaktır.

Kızıl Saç ve Beyaz Ten : Kızıl saçlı ve neredeyse şeffaf tenliyseniz açık tonlarda dudak renginizi vurgulamanız gerekmektedir. Gündelik hayatta parlatıcılar sizin için ideal. Dudaklarınıza biraz renk vermek isterseniz karamel, kahve, ve portakal tonlarını kullanabilirsiniz. Kırmızı ruj seçerken dikkatli olmalısınız çünkü kırmızı ruj teninizi olduğundan daha beyaz gösterecektir. Kahveye bakan kırmızılar ten renginize daha uygun olacaktır.

Sarı Saç ve Açık Ten : Sarışınsanız özellikle gündüzleri hafif tonlarda renkler tercih etmelisiniz, çünkü koyu renkler sizi fazla gösterişli yapabilir. Yumuşak renkli dudaklar sarışınlara sıcak bir ifade verir. Pastel tonlar zarif yüz hatlarınızı daha belirgin hale getirecektir. Akşam makyajınızda ise güçlü pembe ve menekşe tonları ya da klasik bir kırmızı ruj ten renginize çok yakışacaktır.

Siyah Saç ve Esmer Ten : Esmer tenliyseniz kaçınmanız gereken renkler çok açık uçuk pembe tonlarıdır. Bunlar dışında kırmızı, mürdüm, kahverengi ve koyu renkli rujlar teninizle mükemmel uyum sağlayacaktır.