siyah-goz-makyaji-teknikleri

Siyah göz makyajın kendi özel ve gizli püf noktaları vardır. Bu durudan dolayı siyah göz makyajı yapmak o kadar basit bir işlem değildir. Zaten makyaj başlı başına bir sanattır aslında. Peki, siyah göz makyajı teknikleri yapmak isteyenler nasıl tekniklerle bu durumu gerçekleştirebilirlermiş hep birlikte bakalım.

Siyah göz makyajı ile bütün dikkati üstünüze çekebilirsiniz. Bu da ancak aşağıdaki adımları izleyerek gerçekleşebilecek olan bir durumdur. Siyah göz makyajı için ilk başta gerekli olan makyaj ürünlerini yazmakta fayda vardır. Bu ürünler ise, siya göz kalemi, siyah maskara, eyeliner, siyah ve kahverengi tonlarındaki farlardır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta bütün ürünlerin iyi marka ürünler olmasıdır. Kaliteli bir makyaj için kaliteli makyaj ürünleri kullanmak şarttır. Siyah göz makyajına geçmeden önce gerekli olan adımlar yapılmalıdır. Bu adımlar ise, fondöten sürme, kapatıcı kullanma gibi adımlardır. Daha sonra siyah göz makyajı tekniklerine geçebiliriz. Siyah göz kalemi ile gözün alt kapağına ince bir çizgi çekelim. Daha sonra eyeliner ile göz şeklinize göre çekiniz. Far işleminde ise göz kapağınız en uygun renkteki farı sürünüz. Bu farı sürerken parmağınızla dağıtma işlemi size aittir.
Maskara işlemine gelmeden önce ise daha dolgu ile iyi kirpikler istiyorsanız yapmanız gereken takma kirpik takmak olacaktır. Takma kirpik işleminden sonra maskara ile kirpiklerinizin üstünden geçiniz.

Yukarıdaki tüm bu adımlar siyah göz makyajı teknikleri arasındadır. Siya göz makyajı da çok dikkatli olmalısınız. Gözlerinizin makyajı bozulmasın diye dikkatli bir şekilde makyaj yapmalısınız.