saca-iyi-gelen-bitkisel-yaglar

Sağlıklı, gür ve bakımlı saçlar için bazı yağlar mevcuttur. Bu yağlar arasında her türlü saç sorunu için yağ bulunmaktadır. Saç tipiniz ne olursa olsun bu yağlar sayesinde saçlarınız daha parlak, daha güçlü, daha kuvvetli ve daha iyi saçlar için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Bu yüzden bizde sizlere saça iyi gelen bitkisel yağlar hakkında bilgi vermeye çalışacağız.
İlk yağımız ise jojoba yağıdır. Özellikle yıpranmış saçlar için etkili olan bu yağ saçları ve saç derisini derine nemlendirir. Özellikle saç uçlarının kırıkları için de etkili olan yağdır. Jojoba sadece saçlar için değil ayrıca cilt içinde etkili olan bir yağdır. Bunun için son zamanlarda en çok tercih edilen saç yağı olarak jojoba yağını tercih ediniz.
Biberiye yağı, saç kökleri için etkili olan biberiye yağı ile saçlarınız daha gür olacaktır. Saç derisini temizlediği gibi saçın bukleleri içinde güçlendirici bir özelliği vardır. Saçınızın kepeklenme sorunu için ise gene aynı şekilde biberiye yağını tercih ediniz. Saça ayrıca ipeksi bir görünümde kazandıracaktır. Avokado yağı, avokado yağı gibi avokado meyvesini de gene aynı şekilde saç için tercih edebilirsiniz. Avokado meyvesini mixserden geçirip püre şeklinde saçınıza uygulayınız. İçerdiği proteinler sayesinde saç daha güçlü ve daha gür bir hale gelecektir. Argan yağı, saçı onarır, saçı besler, saça parlaklık kazandırır ve ayrıca saç dökülme sorununa karşı savaşır. Argan yağı saça en etkili olan yağdır. Bu yağ hem cilt hem de saç için etkilidir. Bunun için argan yağının kullanımı saç için çok önemlidir.