sac-uclarina-bakim-onerileri

Saç için bakım yapılması gereken en önemlisi saç uçlardır. Saç uçlarına gereken bakım yapıldığı zaman saçlar daha gür, daha canlı ve daha doğal olmaktadır. Bunun için ilk amacımız saç uçlarını daha iyi hale getirmektir.
Kuru, yağlı ve karma saç tipiniz ne olursa olsun saç uçları için bakım önerilerin hepsi aynıdır. Bunun için saçlarınızın tipi önemli değildir. Sizin için önemli olan saçlarınızın uçları olsun. Şimdi hep birlikte saç uçlarına bakım önerileri nelerdir ona bakalım.
İlk tarifimiz ise muz ve zeytinyağıdır. Muzun saça olan faydaları sayılmakla bitmez. Saçlara canlılık ve parlaklık kazandırdığı gibi saçlarınızın daha çabuk uzanması için de etkili olan muz ayrıca saç uçları için de aynı etkiye sahiptir. Yapmanız gereken iş ise muzu ve zeytin yağını bir kase içinde iyice püre haline getirerek eziniz. Bu işlemden sonra ise yapmanız gereken hazırladığınız karışımı saçınıza uygulamak olacaktır. Saçınıza uyguladığınız bu karışımı daha sonra saçlarınızı kapatarak sabah saatlerine kadar bekleyiniz. Sabah kalktığınız da ise ılık su ile yıkayınız.
Elma sirkesi ise, saç dökülmesi, kepek, saçın kuru ve mat olması ve saç uçları gibi sorunlar için kesinlikle yapılması gereken bir maskedir. Bir litre suyun içine üçte biri olacak şekilde elma sirkesi katınız. İyice karıştırdıktan sonra saçınıza dökünüz. Fakat dökme işlemini duşta yapmanız iyi olacaktır. Çünkü elma sirkesini döktükten sonra saçınızı yıkayınız. Yukarıdaki bütün maskeler saç uçları için etkili olan maskelerdir. Sizinde saçlarınızın ucu daha iyi olması için bu maskeyi uygulayınız