mutfaklar-icin-pratik-depolama-onerileri
??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Mutfaklar evlerimizin en çok kullanılan bölümlerinden biridir. Metropol yerlerde evler küçülmüş ve dolayısıyla mutfaklarda küçülmüştür. İnsanlar daha küçük yaşam alanlarında yaşamaya başlamıştır. Bu durum bazı sıkıntıları da beraberinde getirmiştir. Alışveriş çılgınlığı nedeniyle bir sürü eşyayla doldurduğunuz evlerinizde eşyalarınızı rahat ve verimli kullanmak zorlanmıştır. Bunun başında mutfakları söyleyebiliriz. Yeterince kalabalık olan mutfağınız yiyeceğinizi yaptıktan ve yedikten sonra daha da karmaşık bir hal almaktadır. İhtiyacınız olan pratik depolama yöntemlerini bilmektir. Yazımızın devamında mutfaklar için pratik depolama önerileri bulabilirsiniz.
Öncelikle boş olan duvarlarınıza raflar yapabilirsiniz. Oluşturacağınız şık raflarınızda taze baharatlarınızı saklayabilirsiniz. Hoş bir görüntü oluşturacaktır. Duvarlarınızı askılık olarak kullanabilirsiniz. Kaşık, kepçe veya küçük tavalarınızı duvarınıza asarak dolabınızda alan açmış olursunuz. Mutfak havlularınızı asmak için çamaşır mandallarından yardım alabilirsiniz. Mandallarınızın bir tarafına süreceğiniz tutkal ile mandalınızı duvara yapıştırabilirsiniz. Ardından mutfak havlularınızı mandallara asabilirsiniz. Tüm baharatlarınızı açık şeffaf kavanozlarda saklayabilirsiniz. Üzerlerine baharatların adını yazabilirsiniz. Hepsinin muhafaza edildiği bir çekmecede bulundurabilirsiniz. Seçeceğiniz mobilyada eşyalarınızı depolamanızda size yardımcı olacaktır. Çok çekmeceli, bölmeli olan dolaplar eşyaları gruplandırmanızı sağlayacaktır. Boşluk alanlara da gömme dolaplar yaptırabilir ve eşyalarınızın bir kısmını orada muhafaza edebilirsiniz. Ayrıca çekmecelerinizin içerisine koyacağınız düzenleyiciler ile çekmecelerinizi daha düzenli ve kullanışlı hale getirebilirsiniz. Her zaman birbirine yakın olan ürünleri bir arada muhafaza etmenizde yarar vardır. Böylece daha verimli bir mutfak kontrolü sağlamış olursunuz. Eşyalarınızı mutfağınızda kolayca depolayabilir ve karmaşıklık çıkarmamış olursunuz.